Shrnutí 2017: Podnikatelské lekce, cestování, příjmový report a cíle na 2018

Psát v únoru své review za rok předchozí vypadá divně, ale proč ne. Cílem je podívat se věcem znovu do očí a nastavit si cíle na 2018. V celém článku najdete moje podnikatelské lekce, cestovatelský report, report mých osobních příjmů jakožto svobodného podnikatele obchodníka a také cíle na rok 2018. Kolik se dá vydělat peněz i když řídíte vše pouze online a bez osobních schůzek? Neuvádím zde čísla BusinessAnimals.cz, pouze mě jako obchodníka fyzické osoby. Pohodlně se usaďte a čtěte dále, tohle není článek na 3 minuty.

Leden - Duben 2017 na Bali

Od ledna do do konce dubna jsem strávil na Bali a věnoval se vývoji prémiové členské sekce pro BusinessAnimals.cz, objevoval kouzlo automatických prodejních ever webinářů, podíval se znovu do Kuala Lumpur. Na konci dubna to bylo již 6 měsíců v kuse co jsme společně s Jitkou řídili firmu z Bali a musím říci, že teprve po 3 měsících člověk zjistí jaké dělá chyby a co dělat lépe. Z pohledu příjmů (osobních) bych řekl že velmi průměrné, ale dal se již vidět růst k číslům které mi dělají radost. Co se týče firmy mám obrovskou radost, protože se nám povedlo nakopnout růst firmy a stabilizovat tým.

Podnikatelské lekce

 • 1
  Když řídíš firmu na dálku o to víc musíš být s lidmi v kontaktu online. Doporučuji minimálně 1x one to one call s každým členem týdnu jednou v týdnu a 1x denně s manažerem zodpovědným za chod firmy v České republice.
 • 2
  Prodej služeb na webináři z hotelového pokoje v Singapuru za 90 minut v hodnotě 260.000 Kč – JDE TO!!!

More...

Cestování

Bali, Canggu a Ubud
Malaysia – Kuala Lumpur
Singapure – Marina Bay Sands

Osobní příjmový report

Leden: 55.000 Kč
Únor: 167.000 Kč
Březen: 107.513 Kč
Duben: 269.000 Kč

Růst obratů Business Animals

Květen - Srpen 2017 v Praze

Bylo to krutý! Když strávíte 6 měsíců u moře a najednou přijedete do Prahy, kde vás navíc přivítá počasí něco okolo nuly, tak ta aklimatizace není úplně příjemná. Ovšem přijeli jsme plni elánu, protože Business Animals rostlo více než kdy jindy. Kromě naprostého propadu v červenci, kdy jsme se zkoušeli vymlouvat na dovolené apod. Ani náhodou! Nikdy nedovolte aby si toto někdo vůbec mohl myslet je to chyba nás jako manažerů, kteří si musí ohlídat alespoň nějakou stabilizaci. Celkově toto období nebylo úplně jednoduché, protože jsme museli měnit procesy ve firmě, nabírat nové lidi a hlavně měnit set-up produktu. No a to už při velikosti naší firmy není úplně jednoduché, obzvlášť v rámci komunikace do týmu. Dále mi dochází, že bude potřeba vytvořit nový produkt s opakovanými transakcemi abychom nebyli stále závislí na akvizicích, ale měli někde již připravené peníze o kterých víme. Nakonec, ale přichází naprostá pecka a to je nový formát živého vysílání, které nazýváme SALES RÁNO S DAVIDEM A DAVIDEM.

Podnikatelské lekce

 • 1
  Nabírej do týmu jenom kvalitní lidi
 • 2
  Se změnou ceny produktu musíte změnit i provizní systém pro obchodní oddělení
 • 3
  Vybuduj si silnou finanční rezervu na letní měsíce anebo se na to pak nevymlouvej
 • 4
  Nelétej z teplých krajin do ČR když všechno funguje a doma je ještě zima.
 • 5
  U produktu vždy a za každých okolností hledejte cestu k opakovaným platbám alespoň na čtvrtletní nebo půlroční bázi.

Cestování

Praha
Neměcko - Mnichov

Osobní příjmový report

Květen: 112.000 Kč
Červen: 99.000 Kč
Červenec: 126.340 Kč
Srpen: 137.000 Kč

Růst obratů Business Animals

Září 2017 v Thajsku

Už to nešlo dále, Praha mě zabíjela 🙂 A ačkoliv jsem měl doma Jíťu v pokročilém stádiu těhotenství potřeboval jsem na měsíc vypadnout. Důvody jsou celkem jasné. Nedokážu v tom pražském shonu vyvíjet a posouvat věci dopředu. Věděl jsem, že potřebujeme pohnout s produktem a marketingem, že potřebujeme přijít zase s něčím kdy budeme o kapitolu napřed před ostatními. Odlétám do Thajska do Chiang Mai. Moje snad nejoblíbenější místo na planetě. Výhody jsou jasné 6 hodinový posun dopředu. Vy už máte půl dne za sebou a ČR teprve vstává, jste připraveni vše posouvat dopředu, nikdo vás „neotravuje“. Díky této cestě se mi povedlo najít a vytvořit vlastního chatbot robota, kterého nyní používáme jak v produktech BusinessAnimals.cz pro HR oddělení firem (http://salesforceheineken.cz), ale také pro leadgeneration systémy obchodníků.

Podnikatelské lekce

 • 1
  Nenechat se chytit do pasti osobních schůzek, které nedávají smysl
 • 2
  Odjet někam kde mám několik hodin náskok před ostatními
 • 3
  Vybuduj si silnou finanční rezervu na letní měsíce anebo se na to pak nevymlouvej
 • 4
  Neustále posílat svým followerům kvalitní obsah
 • 5
  Zavřít se a vyvíjet inovace, nesmím stát na místě
 • 6
  CHATBOT SELLING – objevení a intergrace inovace, která zlepší náš produkt o 300%

Cestování

Thajsko - Chiang Mai
Praha

Osobní příjmový report

Září: 90.000 Kč

Říjen – Prosinec 2017 v Praze ve znamení nové životní role a krize týmu

Říjen byl asi nejtěžší a zároveň nejkrásnější měsíc v roce. Narodila se nám dcera Amy a musím konstatovat, že to byl jeden z nejsilnějších zážitků vůbec. Všechny bolístky to smaže. No a teď k těm bolístkám. Podnikání není jednoduchá věc a někdy prostě neřešíte jenom to hezké spojené s růstem. S růstem firmy totiž přichází i těžké chvíle. Některé lidi růst přeroste a už nejsou kompetentní pro svou roli. S růstem se váže hodně změn včetně cenotvorby a neustálých změn produktu. No a pokud podnikáte více než v jednom, tak se mohou rozejít i vize společníků. Nicméně všechno jsme zvládli, tým stabilizovali a pokračujeme dále v krasojízdě. No rok 2017 je za námi. Byl naprosto úžasný, plný zvratů, nečekaných změn a já se jsem se poprvé v životě stal otcem. Co myslíte, dá se cestovat s 3 měsíčním miminem na druhý konec světa, řídit u toho firma a prodávat tak abych si mohl užívat krásný životní standard?

Podnikatelské lekce

 • 1
  Když máš pocit že něco není v pořádku zasáhni dříve než přijde katastrofa a udělej pro to úplně vše.
 • 2
  Opusť lidí, kteří tlačí káru proti tobě a nevěří tvé vizi
 • 3
  Podívej se na své cíle a hodnoty pro které to všechno děláš a vydej se správnou cestou.
 • 4
  Nenechávej se ovlivnit myšlením lidí, kteří myslí jenom na svůj prospěch.
 • 5
  Vypadni z ČR, tam kde se cítíš aktuálně lépe!!!!

Cestování

Praha

Osobní příjmový report

Září: 90.000 Kč
Říjen: 96.000 Kč
Listopad: 98.000 Kč
Prosinec: 188.600 Kč

Růst Business Animals - pomalu ale jde to 🙂

Krev, pot a slzy s vysvobozením na konci

Řekl bych, že 2017 stál za to. Možná když teď vidíte ta čísla a fotky, říkáte si ty jo ten člověk se asi nemá špatně, ale věřte mi je to vydřené. Krev, pot a slzy a to myslím naprosto upřímně. Noční scény při vyvíjení nových věci, dělání prezentací pro webináře, vysílání live přenosů v 5 hodin ráno kvůli časovému posunu. Výstupy z komfortní zóny při vystupováních na konferencích. Musím konstatovat, že to byl asi zatím nejsilnější rok mého života ve všech pohledech. No a a nakonec to nejlepší. Amálie Kolářová a moje rodina. 

Cíle na rok 2018 nemalé, ale reálné

Je tu rok 2018, leden za námi a my jsme opět v Thajsku! 🙂 Odjeli jsme 21.1 a zde budeme do půlky března. A potom???

Cestovatelské cíle

Leden – Březen – THAJSKO
Duben – Květen – ŠPANĚLSKO
Červen – PRAHA
Červenec – Srpen – KYEV, UKRAJINA 🙂
Říjen – PRAHA
Listoapad – Prosinec – HAWAI, USA

Podnikatelské cíle

 • 1
  Poslat do světa prémiovou sekci Business Animals Premium
 • 2
  Posílit a stabilizovat tým lidí, kteří souzní s naší vizí.
 • 3
  Posílit komunitu Business Animals o dalších 20K členů.
 • 4
  Najít zahraničního influencera a duplikovat Business Animals do zahraničí.
 • 5
  Vybudovat více zdrojů pasivních příjmů nezávislých na lidských zdrojích

Příjmové osobní cíle

 • 1
  Dosáhnout na osobní příjem 150.000 měsíčně z pasivních příjmů
 • 2
  Zvednout cenu konzultační hodiny na 7000 Kč / hodina
 • 3
  Posílit komunitu Business Animals o dalších 20K členů.
 • 4
  Udržet růst BA na 100% ročně a vytvořit účetně ziskový rok.

Podnikání nemá být otročina, podnikání má být hlavně radost a má nám přinášet svobodu. Pokud jste uzamčeni na jednom místě a nemůžete opustit svou firmu ani na krok, zkuste popřemýšlet nad tím jestli to nejde udělat jinak, protože jinak jste vězněm svého podnikání.

Za 4 roky se mi z ničeho povedlo vybudovat silnou osobní i firemní značku, za kterou jsou lidé ochotni zaplatit dost peněz. Ta cesta byla nádherná a pokračuje dále. Rozhodl jsem se, že tento rok budu ještě více sdílet své úspěchy, ale určitě i pády, budu vás chtít inspirovat svým příběhem a ukázat, že ani malé dítě není překážkou k tomu procestovat v jednom roce půlku světa.

Ps: Buďte o kapitolu napřed, vždy!

Připojte se do prémiové skupiny obchodníků a podnikatelů

x